Praca w zachodniopomorskim
czego najbardziej boimy się w pracy

Czego najbardziej boimy się w pracy? 4 stresogenne obszary

Bez wątpienia ciężko o pracę, w której jesteśmy zupełnie wolni od jakichkolwiek stresów. Oczywiście każdy ma inny charakter, ale to, w jaki sposób radzisz sobie z napięciem, bardzo wpływa na Twoją efektywność. Czego najczęściej obawiamy się w pracy?

Nadmiar obowiązków

Pracownicy, którzy czują się przeciążeni, wciąż obawiają się tego, że nie uda im się wywiązać z terminów. Ponadto czynnikiem stresogennym pozostaje strach przed pomyłką. Wiele zależy od tego, w jakiej branży pracujemy i jak bardzo odpowiedzialna jest nasza praca w Lipianach.

Strach przed kompromitacją

Nie przepadasz za wystąpieniami publicznymi i prezentacjami? Nad tym można popracować, ale wielu pracowników obawia się także wpadek w dość prozaicznych sytuacjach. Niektórzy nie wiedzą, jak zachować się na imprezie integracyjnej, zastanawiają się, czy odpowiednio się ubrali lub boją się, że zapomną ważnego nazwiska.

Kontakty z klientami

Osoby, które są wystarczająco pewne siebie i empatyczne, mogą napotykać trudności w relacjach z trudnymi klientami. Na stres w pracy narzekają zwykle handlowcy, jak również pracownicy działów reklamacji oraz windykacji.

Zwolnienie

Jeśli w firmie coraz częstej dochodzi do zwolnień, to zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, że nigdy nie można być niczego pewnym.

Duży stres może spowodować wypalenie zawodowe. Jeżeli żyjesz w ciągłym napięciu, to być może warto przejrzeć nowe oferty pracy w Lipianach. Stres nigdy nie pozostaje obojętny dla naszego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *