Praca w zachodniopomorskim
archiwum

Czy warto zostać archiwistą?

Jakie oferty pracy w Pyrzycach znajdą bezrobotni zarejestrowani w PUP? Lokalni pracodawcy poszukują m.in. kierowców, sprzedawców, magazynierów, kucharzy, spawaczy, elektromechaników i pracowników produkcji. Najwięcej miejsc pracy odnotowuje się w usługach, transporcie i budownictwie. Wakaty czekają również na nauczycieli praktycznej nauki zawodu.

Jeśli interesuje Was praca umysłowa w Pyrzycach, ale brakuje Wam doświadczenia zawodowego, to warto wziąć pod uwagę staż. PUP oferuje przyuczenie w tej formie dla zawodu archiwisty.
Dzięki stażowi można zdobyć w tym obszarze praktyczne umiejętności, ale większość kandydatów to absolwenci szkół policealnych lub studiów wyższych na kierunku archiwistyka. W tym fachu odnajdują się również osoby z dyplomem studiów historycznych.

Archiwista – czym się zajmuje?

Archiwista zajmuje się gromadzeniem, ochroną oraz opisywaniem akt. Dokumentacją można zarządzać nie tylko w bibliotekach czy muzeach, ale też na terenie szpitali, instytucji państwowych lub kościelnych.

Z uwagi na cyfryzację, charakter pracy archiwistów bardzo się zmienia, a wiele firm zauważa potrzebę przeniesienia zbiorów do wersji elektronicznej. Coraz częściej mówi się też o powstaniu zawodu e-archiwisty. Na takie oferty pracy w Pyrzycach mogą aplikować osoby sumienne, które lubią porządek. W zawodzie archiwisty niekiedy wymagana jest specjalistyczna wiedza oraz zdolności interpersonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *