Praca w zachodniopomorskim
dekarze poszukiwani

Dekarze poszukiwani

Osoby, które mają fach w ręku, są wiele warte na rynku pracy w Chojnie. Aktualnie pracodawcy poszukują m.in. pracowników usług dekarskich. Czym zajmuje się pracownik zatrudniony na stanowisku dekarza? Specjalnością dekarzy jest krycie i naprawa dachów, a także montaż okien dachowych, oświetlenia, rynien czy też wyłazów.

Oczywiście dobry rzemieślnik jest w stanie doradzić, jaki rodzaj pokrycia dachu najlepiej sprawdzi się w danym przypadku. Najlepsze rozwiązania to te, które okażą się trwałe i pozwolą zabezpieczyć budynek na długie lata. Warto pamiętać, że dekarz, a także dekarz-blacharz zajmuje się również instalacją urządzeń, pozwalających na prawidłowe odprowadzanie wody.

Trzeba brać pod uwagę, że praca dekarza w Chojnie może bywać uciążliwa. Fachowcy pracują na powietrzu. Zwykle część prac odbywa się obok budynku (czasem w warsztacie), a także na wysokości. Tym samym dekarze są narażeni na działanie zmiennych temperatur oraz na przewlekłe choroby narządu ruchu. Aby zostać dobrym dekarzem, niezbędna jest wyobraźnia przestrzenna oraz zdolności manualne. Poza tym pracodawcy wymagają wykształcenia zawodowego lub odbycia specjalistycznego kursu.

Ofert pracy w tym zawodzie nie brakuje w kraju, a na zarobki nie narzekają osoby, które wyemigrowały na Zachód. Dekarstwo daje też możliwość pracy na własną rękę, jeśli ktoś odważy się otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *