Praca w zachodniopomorskim

Dla dużych i dla małych rynek pozostaje otwarty

Wolin jako miejscowość typowo turystyczna, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród poszukujących wypoczynku Polaków, ale nie tylko. Równie chętnie do Wolina zjeżdżają np. Niemcy czy Ukraińcy.

Duży gracz

Malowniczo usytuowana miejscowość to w zasadzie raj wypoczynkowy dla przyjezdnych. Dlatego tutejsi mieszkańcy starają się sprostać wszystkim wymaganiom, jakie stawia przed nimi wczasowicz. Wiadomo – klient, nasz pan. Nie każdy, kto tu przyjeżdża, chce korzystać z wysokiej klasy hoteli połączonych z funkcją SPA i innymi atrakcjami. Aczkolwiek i takich urlopowiczów nie brakuje. Jednak w tym wypadku cieszą się więksi przedsiębiorcy oraz pracownicy zasilający szeregi dużych placówek. Oczywiście duży, luksusowy hotel to także plus dla mieszkańców, ponieważ dzięki niemu, wiele osób mogło znaleźć pracę na różnych szczeblach zawodowych i w wielu fachach. Od recepcjonisty, poprzez masażystę do kierownika. Na długiej liście z pewnością znajdą się pokojowe, sprzątaczki, pracownicy techniczni, utrzymaniowi np. ogrodnicy, złote rączki, kucharze, cukiernicy, ratownicy, kosmetyczki, animatorzy i szereg innych zawodów wspierających działanie hotelu.

Kameralnie

Druga grupa osób wybierających się na odpoczynek do Wolina wybiera kameralne pensjonaty, prywatne kwatery lub małe ciche domki, schowane gdzieś na uboczu. Zazwyczaj ich właścicielami są mali przedsiębiorcy, którzy pracują, zarabiając na życie właśnie poprzez wynajem zaplecza wypoczynkowego. W ostatnim czasie w ramach aktywizacji zawodowej część mieszkańców podjęła dotacje unijne, które zainwestowała właśnie w rozwój bazy noclegowej pod wynajem.

Turystyka przede wszystkim

Zdecydowanie Wolin żyje z turystyki. Jednak mieszkańcy nie tylko pracują przy tzw. wynajmie pomieszczeń lub hotelach. Turystyczną gałąź silnie wspierają handlowe punkty oraz usługi, które głównie skoncentrowane i nastawione są na przyjezdnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *