Praca w zachodniopomorskim

Ekspedientki na start

W Tucznie o pracę nie jest zbyt łatwo. Często poszukiwania trwają bardzo długo. Pomimo że w ostatnim czasie obserwuje się pozytywną zmianę trendu, jeszcze wiele czasu minie, zanim lokalny rynek pracy, będzie działał prężnie i szybko.

Dość często wśród ogłoszeń o pracę widnieją takie, z treści których wynika, że poszukiwana jest ekspedientka. Nie wiadomo dlaczego akurat musi być to płeć żeńska, niemniej jednak najczęściej to właśnie kobiety pracują w sklepach, znacznie częściej niż mężczyźni. Dotyczy to zwłaszcza niewielkich sklepików w niedużych miejscowościach.

Sklepy są wszędzie. W związku z tym naturalną rzeczą jest, że prędzej czy później będą potrzebni także pracownicy. W zależności od wielkości takiego sklepu,różnorodne jest zapotrzebowanie na personel. Coraz więcej otwiera się także małych sieciówek, w związku z tym ponownie wzrasta zapotrzebowania na ekspedientki.

W obecnym kształcie rynku pracy praca w sklepie w niewielkiej miejscowości czasami staje się wręcz prestiżowa. Dlatego też bardzo często o jedno stanowisko ubiega się wiele pań jednocześnie.

W zdobyciu tej pracy z pewnością pomóc może znajomość obsługi kasy fiskalnej i pogodne usposobienie. Nawet jeśli ktoś niekoniecznie potrafi obsługiwać kasę, to może się tego nauczyć już jako osoba bezrobotna, dzięki kursom organizowanym przez lokalny Urząd Pracy. Jest to zatem pierwszy krok do aktywizacji zawodowej.

One comment

  1. Mnie osobiście irytuje jak w sklepie słyszę od Pani ekspedientki jak „zaciąga wschodem”. Niestety coraz częściej brakuje Polaków do tego typu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *