Praca w zachodniopomorskim
hobby

Hobby w CV – czy warto skupić się na tej rubryce?

Starannie przygotowane CV to podstawa, jeśli zależy Ci na zaproszeniu na rozmowę kwalifikacyjną w Polanowie. Niektórzy nie mają trudności z opisaniem swoich kwalifikacji, ale wątpliwości wzbudza kwestia zainteresowań. Zastanawiasz się, czy pracodawca rzeczywiście czyta tę sekcję i czy ta część dokumentu ma realny wpływ na przebieg rekrutacji? To zależy, ale w wielu przypadkach nawet bardzo duży.

Jak opisać hobby w życiorysie zawodowym?

  • Przede wszystkim unikaj ogólników. Zamiast pisać o tym, że interesuje Cię np. kino czy literatura, skup się raczej na konkretnym gatunku, epoce itd. Jeżeli śledzisz wydarzenia sportowe lub sam masz na tym polu osiągnięcia, to napisz, o jaką konkretnie dyscyplinę chodzi. Istotne jest to, aby sprecyzować, czym tak dokładnie się pasjonujesz.
  • Nie wspominaj o nietypowym hobby. Jeśli interesujesz się np. kryminalistyką i narzędziami tortur, to lepiej to przemilczeć. Również polityka czy religia to delikatne tematy, których raczej nie wypada poruszać na rozmowie o pracę w Polanowie.
  • Najlepiej, jeżeli hobby w CV będzie nawiązywało do oferty pracy, na którą aplikujesz. Np. ktoś, kto stara się o posadę dziennikarza i interesuje się fotografią, na pewno ma dużego plusa.

Oczywiście w tych sprawach lepiej nie uciekać się do kłamstwa. Kandydatowi może się wydawać, że to z pozoru błaha kwestia, ale jeżeli trafi na rozmówcę, który akurat jest mocny w danym temacie i odkryje oszustwo, to można stracić na wiarygodności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *