Praca w zachodniopomorskim

Inwestorzy poszukiwani

Władze samorządowe miejscowości Płoty wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich mieszkańców i oferują plany inwestycyjne, które mają na celu przede wszystkim zwiększenie miejsc pracy.

Inwestycje

Gmina sporządziła projekt, będący jednocześnie ofertą inwestycyjną. Dokument dotyczy możliwości lokalizacji na terenie Płotów inwestycji związanych bezpośrednio z prowadzeniem działalności gospodarczej. Preferowany przez gminę rodzaj działalności to nieuciążliwy dla środowiska przemysł, rolnictwo czy przetwórstwo rolno-spożywcze, a także agroturystyka czy działania związane z energią odnawialną. Wymienione profile działalności są najbardziej pożądane ze względu na ilość miejsc pracy, które są związane z bezpośrednim funkcjonowaniem  bieżącym tych sektorów.

Rozwój

Dla rozwoju biznesu ważne jest także usytuowanie miejscowości przy ważnych szlakach komunikacyjnych drogowych i kolejowych oraz stosunkowo bliska odległość do Morza Bałtyckiego. Dodatkowo przedsiębiorcy podejmujący działanie w strefie inwestycyjnej mogą liczyć na zwolnienie od podatku od nieruchomości. Z perspektywy mieszkańców nowe inwestycje byłyby bardzo wskazane. Nowe inwestycje, to nowe miejsca pracy oraz rozwój lokalnej gospodarki rynkowej i większe zaangażowanie we wspieranie rozwoju ekonomicznego przez rynek pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *