Praca w zachodniopomorskim

Kajaki i kwatery

Tychowo – niewielka miejscowość o charakterze wsi w województwie zachodniopomorskim. Historia wskazuje, że jej pochodzenie jest typowo słowiańskie. Pierwsze informacje na temat Tychowa pojawiają się już w XIII wiecznych dokumentach.

Stare i nowe

Tychowo było niegdyś majątkiem rycerskim. Po wojnie było PGRem. Dopiero w 2010 roku stało się miastem. Do dnia dzisiejszego możemy podziwiać na tym terenie zabytki pozostawione przez minione epoki. Wiodą tędy ciekawe szklaki turystyczne m.in. Szlak Solny o długości aż 152 km.

Udogodnienia

Teren gminy to podstrefa specjalnej strefy ekonomicznej. Korzystający z tej podstrefy przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z pewnego rodzaju udogodnień. Mianowicie dostępne są pakiety dofinansowań w pomocy publicznej, zawierające zwolnienie częściowe z podatku dochodowego CIT. Przedsiębiorcy mogą wykorzystać tę opcję lub zniwelować dwuletnie koszty pracy.

Turystyka

Zdecydowanym atutem gminy jest przyroda. Lasy, które zajmują ponad połowę obszaru Tychowa, bogate są w urokliwe okazy zwierząt oraz dorodne owoce. Na amatorów sportów wodnych np. kajakarstwa, czeka wiele atrakcji. Dlatego też mieszkańcy rozwijają działalności związane z agroturystyką i bardzo dobrze na tym wychodzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *