Praca w zachodniopomorskim
praca w usługach

Możliwości w sektorze usług

Trzebiatów to nieduża miejscowość, licząca niewiele ponad 10 tysięcy mieszkańców. Ofert pracy nie znajdziemy tu zbyt dużo, ale latem mieszkańcy oddają się pracy sezonowej związanej z turystyką. Wielu z nich wyjeżdża za pracą w kierunku nadmorskich miejscowości. Trzebiatów z racji położenia na wybrzeżu też bywa odwiedzany przez turystów, zwłaszcza że w mieście odbywają się różnego typu imprezy kulturalne.

Zatrudnienie w Trzebiatowie dają w dużej mierze sklepy, banki oraz dyskonty. Na terenie miasta działają również zakłady, których specjalnością jest przetwórstwo spożywcze, produkcja konstrukcji stalowych, wanien oraz łodzi motorowych. W Trzebiatowie znajduje się też wytwórnia betonu towarowego i prefabrykatów oraz firma zajmująca się stawianiem domów z bali.

Poza fachowcami, pracodawcy na szeroką skalę szukają pracowników sektora usług. Oferty pracy w Trzebiatowie są skierowane m.in. do sprzedawców, menedżerów sprzedaży, recepcjonistów oraz doradców do spraw ubezpieczeń. Etaty dla doradców bankowości hipotecznej i doradców firm znajdą się także w bankach. Jak widać, największe szanse na stabilne zatrudnienie w Trzebiatowie, mają osoby z doświadczeniem w handlu i pozyskiwaniu klientów. Umiejętności, które z pewnością się przydadzą to znajomość rynku finansowego i ubezpieczeniowego, a także prawo jazdy kat. B. Na niższych stanowiskach przydatna okazuje się obsługa kasy fiskalnej i techniki sprzedaży. Kompetencje miękkie użyteczne na tego typu stanowiskach, to komunikatywność i odporność na stres.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *