Praca w zachodniopomorskim
niepełnosprawni w pracy

Niepełnosprawni na rynku pracy

W obecnych czasach wielu niepełnosprawnych jest aktywnych na rynku pracy. Oczywiście dużo zależy od tego, jaki stopień niepełnosprawności, mamy na myśli. Pracodawcy coraz częściej zatrudniają osoby niepełnosprawne, ponieważ oznacza to dla nich szereg udogodnień.

Jakie uprawnienia daje stworzenie etatu dla niepełnosprawnego bezrobotnego? Przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwrotu kosztów przystosowania lub doposażenia stanowiska pracy. Mowa tu o adaptacji pomieszczeń, czy o zakupie specjalnego oprogramowania. Ofert pracy w Człopie jest dla niepełnosprawnych coraz więcej również za sprawą tego, że pracodawcy mogą liczyć na refundację kosztów szkolenia pracownika. Maksymalna kwota zwrotu wynosi nawet do 80%. Ponadto chlebodawcy ubiegają się o dofinansowania wynagrodzeń niepełnosprawnych. Inną opcją pozostaje zwrot kosztów zatrudnienia pracownika, pomagającego niepełnosprawnemu w pracy.

W XXI wieku osoby, które mają trudności z dotarciem do siedziby firmy, coraz częściej wybierają pracę zdalną. Takie rozwiązania sprawdzają się także w Człopie. Domowe biuro może stać się wymarzonym miejscem pracy dla osób działających np. w sektorze IT. Dzięki temu odpada problem dojazdu do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *