Praca w zachodniopomorskim
festiwal praca sezonowa

Niezwykły festiwal przyciąga turystów z kraju i z zagranicy

Mieszkańcy Wolina żyją spokojnie i raczej nikt tutaj nie mówi o wyścigu szczurów. Plusem dla tej miejscowości jest zdecydowanie wyjątkowe położenie. Dzięki temu jej mieszkańcy mogą liczyć na wiele ofert pracy sezonowej. Wolin corocznie odwiedzają turyści, którzy swoje kroki kierują przede wszystkim do Skansenu Sławian i Wikingów. Ciekawą opcją jest również zwiedzenie Muzeum Regionalnego, a także obejrzenie murów miejskich, kolegiaty św. Michała czy neogotyckiego ratusza.

Wydarzenie, które przyciąga najwięcej turystów do Wolina, to odbywający się latem, Festiwal Słowian i Wikingów. Przedsięwzięcie należy do największych imprez wczesnośredniowiecznych w Europie Środkowo-Wschodniej i corocznie bierze w niej udział kilka tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów świata.

Jakie są największe atrakcje imprezy plenerowej? Na pewno odnajdą się tutaj miłośnicy muzyki dawnej i historycznych inscenizacji. Atrakcją są bez wątpienia pokazy średniowiecznych rzemiosł takich jak garncarstwo, kowalstwo czy bursztyniarstwo. W czasie imprezy odbywa się też degustacja średniowiecznych przysmaków, organizowane są gry i zabawy dla najmłodszych, a także strefa czytania. Tego typu impreza to niepowtarzalna okazja do tego, aby posłuchać muzyki folkowej i zobaczyć jak wyglądały średniowieczne obrzędy i tańce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *