Praca w zachodniopomorskim

Oczekiwanie na inwestycje

W Goleniowie wszyscy czekają na inwestycje. Gdyby w najbliższym czasie ruszył taki projekt, wielu mieszkańców mogłoby wrócić na rynek pracy jako aktywni uczestnicy rynku. Teren parku przemysłowego swoje lata świetności ma już za sobą. 7 lat temu powstało tu ponad 2 tysiące miejsc pracy w kilkudziesięciu zakładach pracy.

Mieszkańcy Goleniowa liczą na powtórkę, jednak na chwilę obecną taka sytuacja pozostaje jedynie w strefie marzeń. Kolejni inwestorzy nie nadciągają tłumnie. Na horyzoncie majaczy jedynie zarys wstępny być może przyszłych inwestycji. Jednak na chwilę obecną nie ma żadnych konkretów.

Tereny inwestycyjne dostępne są w zasadzie od ręki. Dodatkowo inwestorzy mogą liczyć na różnego rodzaju udogodnienia i zniżki wynikające z prowadzenia przedsiębiorstwa na terenie parku.

Miasto stara się skusić przedsiębiorców na wiele sposobów. Mieszkańcy również oczekują na nich z niecierpliwością. Nowe miejsca pracy przyniosłyby nie tylko mniejsze bezrobocie, ale także większe zyski do budżetu miasta, a inwestor zyskałby zniżki. Każda ze stron byłaby usatysfakcjonowana, więc na razie pozostaje czekać, aż ktoś się skusi i ulokuje to kolejny zakład pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *