Praca w zachodniopomorskim

Piękne i praktyczne

Miasto o 700-letniej tradycji. Położone nad Morzem Bałtyckim i w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Darłowo, bo o nim mowa, cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów, zwłaszcza w sezonie letnim.

Turystyka

To tutaj jest najstarsze z morskich kąpielisk. Kurort nadmorski jest jednym z najchętniej wybieranych w okresie wakacyjnym. Wciąż prężnie się rozwija. Jest tu świetna nowoczesna marina, gdzie znajduje się wiele statków i łodzi wędkarskich. W Darłowie na turystów czeka ogrom atrakcji. Mieszkańcy prowadzą swoje małe biznesy. Wynajmują kwatery turystom, a także całe pensjonaty. Ponadto organizują atrakcje dla wczasowiczów i prowadzą punkty usługowo-handlowe. Zwłaszcza w sezonie letnim obroty są tak duże, że wystarczają na swobodne życie poza sezonem. Jedyne co nie jest pewne, to pogoda, bo gdy jej brak to i zarobek marniejszy.

Sezon

W Darłowie, jak to bywa w nadmorskich miejscowościach, najwięcej pracy jest w sezonie. W związku z tym, co roku potrzebne są dodatkowe osoby do pracy. Jest to okres, kiedy bezrobocie praktycznie nie istnieje w tym regionie.

Liczą się konkrety

Fachowcy po szkołach zawodowych, przeżywają teraz prawdziwy renesans, w związku z tym Darłowo postanowiło wykształcić wykwalifikowaną kadrę odpowiadającą wymogom obecnego rynku. Młodzi ludzie wiedzą, że teraz liczy się konkretny zawód, a to właśnie daje ukończenie szkoły zawodowej. Uczniowie są bardzo świadomi rynku pracy i podejmują przemyślane decyzje przy wyborze dalszego kierunku kształcenia. Prognozy na przyszłość mogą okazać się bardzo optymistyczne. Nowe pokolenia z pewnością podtrzymają trend miasta z najniższą stopą bezrobocia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *