Praca w zachodniopomorskim
praca wakacyjna

Praca na lato w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to ośrodek turystyczno-wypoczynkowy, ulokowany nad Morzem Bałtyckim, na wyspie Wolin. Popularność letniego kurortu wzrasta z roku na rok – coraz częściej na Międzyzdroje mówi się nawet „polskie Saint-Tropez”. Rozwija się nie tylko infrastruktura turystyczna, ale powstają również luksusowe apartamenty.

Nowe hotele i restauracje wyrastają, jak grzyby po deszczu i siłą rzeczy niesie to za sobą konieczność ciągłego zapełniania braków kadrowych w okresie letnim. Niemal codziennie pojawia się kilka nowych ofert pracy w gastronomii lub hotelarstwie, a zatem w szeroko pojętej obsłudze ruchu turystycznego.

Należy zdawać sobie jednak sprawę, że większość zamieszczanych ofert dotyczy pracy sezonowej – a więc trwającej maksymalnie kilka miesięcy w roku, w tak zwanym „gorącym okresie”. Wiele lokali gastronomicznych i pensjonatów jest zamykanych wraz z końcem sezonu. Praca tymczasowa w Międzyzdrojach jest zatem doskonałą alternatywą dla ludzi młodych, chcących sobie dorobić w okresie letnim.

Pracodawcy również preferują osoby młode – uczące się lub studentów. Warunkiem koniecznym jest ukończenie 18 roku życia. Zakwaterowanie jest najczęściej zapewnione przez zatrudniającego, co stanowi duże ułatwienie dla osób zjeżdżających nad morze do pracy z różnych stron kraju.

Obecnie w Międzyzdrojach poszukiwani są kucharze, asystenci kucharzy, pomoc kucharza, pokojówki, personel sprzątający, recepcjoniści, kelnerzy, barmanki i sprzedawcy. Ciekawą ofertą pracy jest obsługa parku rozrywki czy praca w charakterze ratownika medycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *