Praca w zachodniopomorskim
praca na produkcji

Praca na produkcji w miejscowości Człopa

Gmina miejsko – wiejska Człopa, zlokalizowana w powiecie wałeckim, odnotowała w zeszłym roku 469 osób pracujących, z wyłączeniem podmiotów gospodarczych. Zarejestrowano 242 bezrobotnych, z czego 66.9% stanowiły kobiety. W odniesieniu do liczby ludności w wieku produkcyjnym, udział zarejestrowanych osób bezrobotnych wynosił 7.6%, a kobiet 10.8%. Zdecydowanie większy udział kobiet w ogólnej liczbie bezrobotnych spowodowany jest prawdopodobnie konkretną sytuacją popytu na pracowników na rynku pracy w Człopie.

Większość pojawiających się ofert pracy w tym mieście skierowana jest głównie do mężczyzn, bardziej przystosowanych do podjęcia pracy fizycznej. Przykładowo prace produkcyjne wykonują zazwyczaj mężczyźni, nie dziwi zatem większy odsetek kobiet bezrobotnych, gdyż takie oferty pojawiają się najczęściej.

Obecnie dla miejscowości Człopa poszukiwani są pracownicy produkcyjni, w związku z dynamicznym rozwojem firmy meblarskiej. Stanowiska oferowane są na dziale szwalni bądź tapicerni, w związku z czym posiadanie doświadczenia w jednym z tych kierunków z pewnością będzie atutem. Jednak brak odpowiednich kwalifikacji nie jest przeszkodą – firma oferuje pełne przeszkolenie i przygotowanie do wykonywania zawodu. Gwarantuje także stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Pracodawca oczekuje posiadania umiejętności manualnych, sumienności, dokładności oraz zdolności przystosowania do określonych procedur produkcyjnych i gotowości do przestrzegania ustalonych norm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *