Praca w zachodniopomorskim

Rolnictwo jak ruletka

Rolnictwo to ciężki kawałek chleba. Wie o tym każdy, kto zajmował lub zajmuje się uprawą lub hodowlą. Albo obiema rzeczami jednocześnie. Nie jest to praca ani lekka, ani bezpieczna. Najwięcej wypadków zdarza się właśnie podczas pracy w rolnictwie. Wchodzą tu w grę ciężkie i duże maszyny oraz ostre narzędzia. Dochodzi także piecza nad zwierzętami dużych gabarytów, które bywają czasami nieobliczalne.

W Maszewie większość osób to właśnie rolnicy. W życiu rolnika są różne okresy. Wszystko w dużej mierze zależne jest od pogody. Czasami zarobek jaki przyniesie ich praca może być znikomy ze względu na susze lub nadmierne opady deszczu, bądź wichury.

Często tak naprawdę niewiele zależy od samego rolnika. Wszelkie starania mogą spalić na panewce w ciągu zaledwie chwili. Jednak dla ludzi, którzy całe życie podążają tą ścieżką nie ma innej opcji, jak trwać w tym dalej. Tym bardziej jeśli miejscowość, taka jak Maszewo nie ma rozwiniętej siatki przemysłowej, w której mogliby zostać zatrudnieni ludzie.

Jeśli na miejscu miejsc pracy, a nawet rynku pracy jako takiego brak, a gleby sprzyjają najczęściej wybieraną opcją są uprawy i sadownictwo. W połączeniu z hodowlami zwierząt stanowi to główne źródło dochodu całych gospodarstw domowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *