Praca w zachodniopomorskim
specyfika zatrudnienia przez agencje pracy

Specyfika zatrudnienia przez agencje pracy w Kaliszu Pomorskim

Agencje pracy tymczasowej zyskują w ostatnich latach na popularności, prężnie się rozwijając i zaspokajając potrzeby zarówno pracodawców, jak i pracowników. Już niemal w każdym mieście można znaleźć agencję pracy – nie inaczej jest również w przypadku Kalisza Pomorskiego.

Aktualne oferty pracy w tym mieście, które możemy znaleźć w Internecie, dotyczą zwłaszcza pracy na produkcji i oferowane są właśnie przez agencje pracy. Kształtują one trójskładnikowy stosunek, obejmujący pracodawcę, agencję pracy i pracownika. Wówczas to agencja pracy przejmuje na siebie obowiązki administracyjne, np. odprowadzania składek ZUS.

Co to tak na prawdę oznacza i czy zatrudnienie przez agencje jest opłacalne? Pracownik wykonuje swoje obowiązki w danej firmie, nie jest jednak przez nią zatrudniony – zatrudniony jest przez agencję pracy, a zatem przez firmę pośredniczącą. Taką pracę zazwyczaj traktuje się, jako tymczasową, a więc będącą rozwiązaniem doraźnym, jednak coraz więcej pracodawców widzi w niej początek dłuższej współpracy i swoisty „okres próbny”.

Taka praca daje pracownikowi sporą niezależność, między innymi w zakresie elastycznego grafiku i możliwości pracy w niepełnym wymiarze godzin. Zazwyczaj od przyszłych pracowników nie wymaga się również doświadczenia, co może być świetnym rozwiązaniem na rozpoczęcie własnej drogi zawodowej. Często można także zarobić więcej niż pracownik zatrudniony na stałe. Pamiętajmy jednak, że maksymalny okres zatrudnienia tymczasowego wynosi do 18 miesięcy, a nie każdy pracodawca będzie chciał zatrudnić nas bezpośrednio. Część z nich poszukuje dodatkowych pracowników tylko na okres trwania sezonu zwiększonego zapotrzebowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *