Praca w zachodniopomorskim

Turystyka, a jeśli nie, to co?

Wyjechać, czy zostać? Oto jest pytanie. To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców Wolina. Ci, którzy nie pracują w turystyce, z reguły mają problem ze znalezieniem zatrudnienia. Jeśli się uda „zahaczyć” gdzieś sezonowo, jest to już niemałe osiągnięcie. W związku z tym wielu młodych, ale nie tylko wolinian zaczyna bardzo poważnie podchodzić do kwestii wyjazdu za pracą. Często pierwszą myślą jest najbliższe duże miasto, gdzie rynek pracy jest w znacznie lepszej kondycji niż ten rodzimy.

Potem pojawia się także myśl „a gdyby tak za granicę?” Ta opcja też nie należy do rzadkości. Wyjazd za granicę jest odważnym, dużym przedsięwzięciem. Nie zawsze udanym. Dlatego trzeba brać pod uwagę ryzyko, jakie może za sobą pociągnąć.

Już teraz najczęściej wybierane są większe miasta lub wyjazd za granicę kraju. W perspektywie może okazać się, że wyjazd jest jedynym wyjściem, jeśli wolinianie nie zaczną podejmować własnych inicjatyw związanych z założeniem własnej działalności gospodarczej. Tym bardziej że są na to środki z unii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *