Praca w zachodniopomorskim
umiejętności miękkie pracowników

Umiejętności miękkie pracowników Dobrzan

Dobrzany to niewielkie miasteczko w powiecie stargardzkim. Jak bardzo i czy w ogóle w takiej małej miejscowości liczą się dla pracodawcy umiejętności miękkie? Odpowiedź na drugą część pytania jest jak najbardziej twierdząca! Umiejętności miękkie to inaczej rzecz ujmując, zdolności interpersonalne, poziom komunikacji, kompetencje społeczne oraz inteligencja emocjonalna. Wszystkie z wymienionych czynników wpływają na pozytywne kształtowanie relacji międzyludzkich, są zatem niezwykle ważne w małych ośrodkach miejsko – gminnych.

To właśnie w niewielkich miasteczkach, takich jak Dobrzany, w których większość mieszkańców doskonale zna się nawzajem, zdolności komunikacji są niezbędne. Wysoko rozwinięta komunikatywność pozwala na zawiązywanie oraz utrzymywanie długotrwałych relacji, zbudowanych na zaufaniu i uczciwości. W małych miastach umiejętności miękkie mogą być zatem niejednokrotnie wyżej cenione niż posiadanie konkretnych zdolności czy uprawnień zawodowych.

Co jeszcze zalicza się do tytułowych umiejętności? Między innymi dobrą organizację czasu, sumienność i samodzielność, radzenie sobie ze stresem, asertywność, zdolności negocjacyjne i perswazyjne, umiejętność rozwiązywania konfliktów, kreatywność, chęci do pracy zespołowej, motywacja do pracy i zaangażowanie, elastyczność, chęć rozwoju, inicjatywa i zdolność szybkiego przyswajania nowej wiedzy. Oczywiście nie trzeba posiadać wszystkich wymienionych cech – wymagane do danego stanowiska z pewnością najlepiej określi przyszły dobrzański pracodawca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *