Praca w zachodniopomorskim
pomoc ze strony doradców z urzędu pracy

W jaki sposób pracodawcom pomagają doradcy z urzędu pracy?

W Ińsku życie płynie spokojnie i nie ma tu mowy o wyścigu szczurów. Mieszkańcy tej niewielkiej miejscowości czerpią zyski przede wszystkim w pełni sezonu turystycznego. Poza tym wielu decyduje się na poszukiwanie pracy w pobliskich miejscowościach. Sposobem na zarabianie może być również własna działalność gospodarcza, a osoby, które mają obawy przed założeniem firmy, powinny dowiedzieć się, na jakie formy wsparcia, mogą liczyć ze strony urzędu pracy. Wsparcie jest realizowane m.in. z postaci refundacji wynagrodzeń pracowników, świadczeń aktywizacyjnych, grantu na telepracę czy bonu zatrudnieniowego.

Jeżeli oferty pracy w Ińsku nie są w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom, ale masz pomysł na swój biznes, to możesz skierować kroki do tzw. doradcy klienta. Taką rolę może pełnić np. doradca zawodowy, pośrednik pracy lub specjalista do spraw programów. W czym pomaga doradca z urzędu?

  • Przede wszystkim w rozpoznaniu potrzeb. Osoby, które chcą założyć firmę lub już ją prowadzą, mogą dowiedzieć się, na jakich zasadach urząd pracy ułatwi im znalezienie odpowiednich pracowników. Często w grę wchodzi dofinansowanie kursów.
  • Doradca ustala zakres współpracy między przedsiębiorcą a urzędem, a także organizuje giełdy pracy i publikuje ogłoszenia rekrutacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *