Praca w zachodniopomorskim

W Reczu wiele zależy od mieszkańców

Większość osób pracujących w Reczu utrzymuje się z pracy najemnej. Około 50% ludności pracuje lub dorabia w ten sposób, czyli pracując u innych podmiotów gospodarczych. Zazwyczaj jest to zatrudnienie powzięte w sklepach lub innych punktach handlowych. Wiele osób pracuje także w zakładach produkcji małej, przemyśle oraz usługach, w tym państwowych.

Działalności na start

Około 10% mieszkańców pracuje na własny rachunek, prowadząc własną działalność gospodarczą. Odsetek działalności gospodarczych zwiększył się nieco w ciągu ostatnich kilku lat dzięki systemowi dofinansowań dla bezrobotnych na założenie własnego biznesu. Był i jest to dobry moment dla tych, którzy do tej pory obawiali się ruszyć ze swoim lub nie mieli wystarczających środków na podjęcie inicjatywy. Niespełna 5% społeczeństwa Reczu trudni się rolnictwem. Pozostała część mieszkańców Reczu ze względu na swój wiek lub stan zdrowia pobiera renty i emerytury, lub innego rodzaju zasiłki.

Turystyka

Patrząc perspektywicznie na rynek pracy, największe szanse na rozwój ma sektor turystyczny z wyłaniającą się na prowadzenie agroturystyczną odnogą biznesu.  Wiele zależy teraz od mieszkańców, którzy skłonni będą wnieść trochę wysiłku w zdobycie dotacji i wejście na rynek pracy jako mały przedsiębiorca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *