Praca w zachodniopomorskim

Wojskowa turystyka

 

Założenia rewitalizacyjne Bornego Sulinowa były bardzo szeroko zakrojone już wiele lat temu. Rewitalizacja miała odbyć się na wielu obszarach. Jednym z najważniejszych jest zdecydowanie wariant gospodarczy, który odpowiedzialny jest także za zatrudnienie w regionie.

Rewitalizacja terenów powojskowych miała doprowadzić przede wszystkim do rozwoju sektora turystycznego na terenie miasta. Zaplecze w postaci pięknego krajobrazu oraz niezliczonej ilości jezior i zielonych terenów poprzecinanych nitkami rzek.

Program rewitalizacyjny zakładał przede wszystkim rozwój infrastruktury technicznej, rolniczej, turystyki, powstawanie małych i średnich firm. Przy tym wszystkim miało być duże zaangażowanie zasobów ludzkich.

Już przy samej modernizacji miasteczka zatrudnienie znalazła znaczna grupa mieszkańców. Poza tym miejsca pracy to także usługi komunalne, baza noclegowa, usługi turystyczne, baza sportowo-rekreacyjna, baza kulturalna, zdrowotna czy specjalistyczna.

Szeroko zakrojona akcja promocyjna miała na celu zainteresowanie jak największej grupy potencjalnych turystów i przyciągnięcie ich właśnie do Bornego Sulinowa.

One comment

  1. Założenia w dużej mierze się spełniają. Przede wszystkim mocno do przodu poszła branża turystyczna. I to właśnie turystyka w dużej mierze przyczynia się do gospodarczego rozwoju miasteczka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *