Praca w zachodniopomorskim
dojazd do pracy

Zwrot kosztów dojazdu do pracy w Myśliborzu

Metod aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych jest wiele. Poza standardową pomocą w znalezieniu pracy i organizowaniu szkoleń oraz staży, pomagać można również po znalezieniu zatrudnienia. W ten sposób wspomaga się osoby bezrobotne w początkowym okresie, uławiając im przystosowanie się do nowych warunków.

Powiatowy Urząd Pracy w Myśliborzu również propaguje takie formy pomocowe i oferuje zwrot kosztów za dojazdy do pracy. Refundacja należy się osobom wcześniej zarejestrowanym, jako bezrobotni, którzy podjęli pracę zarobkową poza swoim miejscem zamieszkania, na podstawie skierowania z urzędu. Ta forma aktywizacji obejmuje również szkolenia oraz staże i w tym wypadku przyznawana jest przez okres ich trwania. Natomiast w przypadku podjęcia pracy, koszty dojazdów zwracane są przez rok.

Mieszkańcy Myśliborzu, aby ubiegać się o taką pomoc, muszą złożyć odpowiedni wniosek. Koszty dojazdu (w jedną i w drugą stronę) zwracane są na podstawie biletów miesięcznych lub czasowych w odniesieniu do osób, które korzystają z transportu zbiorowego. W przypadku biletów jednorazowych trzeba jednak pamiętać, że maksymalna kwota zwrotu nie będzie większa niż koszt biletu miesięcznego. Jeżeli natomiast odbywamy szkolenie lub staż, to możemy oczekiwać zwrotu za bilety jednorazowe (nawet jeśli przekroczy to koszt biletu miesięcznego), jednak nie większego niż 500 zł.

A co w sytuacji, jeśli dojeżdżamy do pracy własnym autem? Wówczas również możemy ubiegać się o zwrot kosztów dojazdu – także w rozliczeniu miesięcznym. Należy wtedy okazywać imienne faktury, poświadczające rzeczywiste zużycie. Ostateczna wysokość zwrotu regulowana jest na podstawie wytycznych, dostępnych na stronie myśliborskiego urzędu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *