Pedagog specjalny

  2. Oferty pracy
  3. Pedagog specjalny

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna Dobry Start zajmuje się  dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ze SPEKTRUM AUTYZMU.

Miejsce pracy: Szczecin, róg ulicy Felczaka i Monte Cassino
Zadania:

Nauczyciel planuje, organizuje, prowadzi i modyfikuje działania edukacyjne, terapeutyczne czy też opiekuńcze dla osób ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.

W szkole pedagog specjalny ułatwia dzieciom z orzeczeniami o kształceniu specjalnym (np. z powodu niepełnosprawności) lub trudnościami na tle społeczno-środowiskowym, odnalezienie siebie w grupie, przyswajanie wiedzy, asymilację w warunkach szkolnych, akceptację siebie itd. Zadaniem pedagoga specjalnego jest przede wszystkim diagnozowanie problemów i podejmowanie działań, które dany problem mogą niwelować. W tym często we współpracy np. z psychologiem szkolnym, z poradnią psychologiczno-pedagogiczną, nauczycielami, rodziną ucznia i z samym uczniem.

Wymagania:
  • wymagane jest wykształcenie pedagogiczne, pedagogika specjalna.
Ponadto:
  • mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą z autyzmem,
  • empatia, zaangażowanie,
  • umiejętność pracy w grupie,
  • gotowość do podnoszenia swoich kompetencji i kwalifikacji.
Oferujemy:
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę stały etat,
  • pracę w formie stacjonarnej,
  • możliwość rozwoju zawodowego.