Czy warto zostać archiwistą?

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Możliwości rozwoju zawodowego
  3. Czy warto zostać archiwistą?
archiwum

Jakie oferty pracy w Pyrzycach znajdą bezrobotni zarejestrowani w PUP? Lokalni pracodawcy poszukują m.in. kierowców, sprzedawców, magazynierów, kucharzy, spawaczy, elektromechaników i pracowników produkcji. Najwięcej miejsc pracy odnotowuje się w usługach, transporcie i budownictwie. Wakaty czekają również na nauczycieli praktycznej nauki zawodu.

Jeśli interesuje Was praca umysłowa w Pyrzycach, ale brakuje Wam doświadczenia zawodowego, to warto wziąć pod uwagę staż. PUP oferuje przyuczenie w tej formie dla zawodu archiwisty.
Dzięki stażowi można zdobyć w tym obszarze praktyczne umiejętności, ale większość kandydatów to absolwenci szkół policealnych lub studiów wyższych na kierunku archiwistyka. W tym fachu odnajdują się również osoby z dyplomem studiów historycznych.

Archiwista – czym się zajmuje?

Archiwista zajmuje się gromadzeniem, ochroną oraz opisywaniem akt. Dokumentacją można zarządzać nie tylko w bibliotekach czy muzeach, ale też na terenie szpitali, instytucji państwowych lub kościelnych.

Z uwagi na cyfryzację, charakter pracy archiwistów bardzo się zmienia, a wiele firm zauważa potrzebę przeniesienia zbiorów do wersji elektronicznej. Coraz częściej mówi się też o powstaniu zawodu e-archiwisty. Na takie oferty pracy w Pyrzycach mogą aplikować osoby sumienne, które lubią porządek. W zawodzie archiwisty niekiedy wymagana jest specjalistyczna wiedza oraz zdolności interpersonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

21 Maja 2024

Ratownik wodny

Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Reagowanie na łamanie regulaminu, udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, obserwacja obszaru wodnego Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Uprawnienia: Ratownik wodny...
Więcej

21 Maja 2024

Pracownik przeładunkowy

Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Rozładunek lub załadunek towarów z ładowni statków, wagonów i placu: granit o wadze do 10 ton, slabów o wadze do 30 ton, ziarno, węgiel, ruda, nawozy, celuloza, szyny, blacha w rolkach, wlewki...
Więcej

21 Maja 2024

Pracownik fizyczny

Powiatowy Urząd Pracy w Sławnie

zachodniopomorskie / Darłowo

  • Czynności polegające na wspieraniu procesów produkcyjnych i kompletowaniu pólfabrykatów. Wykonywanie prac prostych iporządkowych. Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca