Rynek pracy w Świdwinie

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Rynek pracy w Świdwinie
rynek pracy

Pod koniec sierpnia 2018 roku w powiecie świdnickim zanotowano stopę bezrobocia na poziomie 14,3%. To naprawdę sporo, gdyż bezrobocie w województwie wynosi 7,3%, a kraju niecałe 6%.

Osoby bezrobotne, które chciałyby zmienić kwalifikacje zawodowe, powinny zapoznać się z barometrem zawodów. Największy deficyt pracowników w Świdwinie występuje w branży budowlanej, transportowej i gastronomicznej. Pracodawcy chętnie zatrudnią m.in. cieśli i stolarzy budowlanych, dekarzy, blacharzy, mechaników, operatorów urządzeń dźwigowo-transportowych, ślusarzy, spedytorów i kierowców. Na oferty pracy w Świdwinie mogą też liczyć pielęgniarki i położne, opiekunowie osób starszych, a także fryzjerzy, recepcjoniści i handlowcy. Etaty czekają na piekarzy, kucharzy, pomoce kuchenne, szefów kuchni, masarzy i przetwórców ryb.

Warto mieć fach w ręku, ale szanse na zatrudnienie mają też osoby z wykształceniem wyższym, takie jak nauczyciele placówek wychowawczych, logopedzi, graficy komputerowi, księgowi czy farmaceuci.

Do zawodów nadwyżkowych zaliczono z kolei pracowników administracyjnych i biurowych, pedagogów oraz hodowców i rolników. Trudności ze znalezieniem pracy w Świdwinie nie omijają specjalistów technologii żywności i żywienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

08 Grudnia 2023

Płytkarz

Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie

zachodniopomorskie / Glewice

  • Umiejętność położenia glazury i terakoty/ okładanie ścian oraz podłóg płytkami ceramicznymi Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Uprawnienia: Umiejętność...
Więcej

08 Grudnia 2023

Pracownik budowlany

Powiatowy Urząd Pracy w Świdwinie

zachodniopomorskie / Rzecino

  • wykonywanie prac budowlanych Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Wymagania inne:
Więcej

08 Grudnia 2023

Nauczyciel wspomagający

Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie

zachodniopomorskie / Koszalin

  • Praca z dziećmi z orzeczeniem w przedszkolu Wymagania konieczne: Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), pedagogiczne Uprawnienia: Orzeczenie lekarskie dla celów sanitarno – epidemiologicznych...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca