Turystyka górą

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Turystyka górą

Lipiany to miejscowość położona na Pojezierzu Myśliborskim. Otaczają ją jeziora, będące naturalnymi granicami. Lipiany stawiają na turystykę. Warunki do rozwoju są sprzyjające ze względu na położenie geograficzne.

Turystyka

Kierunek turystyczny wydaje się najbardziej perspektywiczną gałęzią, jeśli chodzi o gospodarkę lokalną tego terenu. Pola biwakowe i kempingowe, przystań żeglarska na jeziorze „Wądół” porośnięta trzciną nadaje klimat temu miejscu. Czas można spędzać na wiele sposobów m.in. ucząc się pływania na żaglówkach, czy kajakarstwa. Dla tych mniej aktywnych jest plaża, doskonale nadająca się do spędzenia wolnego czasu i odpoczynku.

Potencjał

Duży potencjał ma także leśnictwo i rybactwo, które do tej pory było nieco zaniedbaną strefą. Rewitalizacja tych gałęzi gospodarki lokalnej pozwoliłaby na zwiększenie zatrudnienia w regionie. Baza noclegowa jest jeszcze niewielka, jednak z roku na rok przybywa nowych miejsc, w których mogą zatrzymać się przyjezdni. Teren ten bogaty jest w naturalne złoża kruszywa, torfu i kredy jeziornej. Potencjał ten jest niestety niewykorzystany.

Niepokoje

W Lipianach zlokalizowane są zakłady przemysłowe i kotłownie. Jest to dobre miejsce, bo daje zatrudnienie wielu osobom. Drugą stroną medalu jest zanieczyszczenie powietrza w bezpośrednim oddziaływaniu wspomagane paleniskami domowymi emitującymi szkodliwe dla zdrowia i środowiska gazy. Niepokojącym zjawiskiem w Lipianach jest dziedziczne bezrobocie oraz rozwój nieakceptowalnych społecznie zachowań. Jednak w ostatnim czasie można obserwować pozytywny trend wzrostowy liczby osób zatrudnionych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

09 Grudnia 2023

Administrator obiektu

STRABAG PFS

zachodniopomorskie / Kołobrzeg

  • Zadania: administrowanie powierzonym obiektem hotelowo-apartamentowym prace gospodarczo-administracyjne: bieżąca kontrola obiektu, zgłaszanie usterek, uszkodzeń koordynowanie usługi...
Więcej

08 Grudnia 2023

Płytkarz

Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie

zachodniopomorskie / Glewice

  • Umiejętność położenia glazury i terakoty/ okładanie ścian oraz podłóg płytkami ceramicznymi Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Uprawnienia: Umiejętność...
Więcej

08 Grudnia 2023

Pracownik budowlany

Powiatowy Urząd Pracy w Świdwinie

zachodniopomorskie / Rzecino

  • wykonywanie prac budowlanych Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Wymagania inne:
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca