Wyjechać, czy zostać

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Wyjechać, czy zostać

Niewielkie miejscowości takie jak Bobolice mają trudności z zaoferowaniem pracy. Rynek jest niewielki. Mikroprzedsiębiorców jest niewiele, jednak nawet ta grupa nie jest w stanie zaoferować pracy dla mieszkańców, a tym bardziej nie zagwarantuje pracy wszystkim zamieszkującym Bobolice.

Ciężko jest zaktywizować niewielkiej wielkości gminę typowo rolniczą do działalności poza rolniczej. W związku z tym młodzi mieszkańcy nie zawsze chętnie przejmują gospodarkę prowadzoną latami przez całe rodziny z dziada pradziada.

Widać, że nieliczni tylko są zainteresowani podjęciem działalności rolniczej. Niektórzy mają inne ambicje, kompletnie niezwiązane z uprawą pól, czy hodowlą bydła lub sadownictwem.

Młodzi ludzie coraz chętniej myślą o wyjeździe, o rozwoju w wielu innych dziedzinach zawodowych. Niejednokrotnie dla nich wyjazd do dużego miasta lub wręcz za granicę postrzegany jest, jaką szansa jedyna w swoim rodzaju. Rozwój zawodowy, chęć wykonywanie innych czynności poza polem uprawnym bierze górę.

Ci, którzy pozostają w Bobolicach, najczęściej starają się także rozwijać swoje uprawy. Ku temu są także możliwości głównie w postaci dofinansowań unijnych na rozwój sektora rolniczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

02 Marca 2024

Kierowca Wywrotki 4-osiowej

POLAQUA Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Świnoujście, ul. Bunkrowa 1

  • ZADANIA: wykonywanie prac ziemnych na terenie budowy; obsługa pojazdu zgodnie z jego przeznaczeniem i zasadami bezpieczeństwa; dbałość o stan techniczny maszyny; współpraca z pozostałymi...
Więcej

02 Marca 2024

Customer Supporter with Spanish

Concentrix

zachodniopomorskie / Szczecin

  • providing a comprehensive service to Ryanair airline passengers, assisting passengers via: incoming calls/chat/e-mail, providing general information, supporting passengers with travel difficulties,...
Więcej

02 Marca 2024

Customer Support Specialist with English

Concentrix

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Handling incoming calls in English. Handling app. Registering customer requests and building the right relationship with them. Diagnosing and resolving accepted requests. Entering data into the...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca