Wyjechać, czy zostać

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Wyjechać, czy zostać

Niewielkie miejscowości takie jak Bobolice mają trudności z zaoferowaniem pracy. Rynek jest niewielki. Mikroprzedsiębiorców jest niewiele, jednak nawet ta grupa nie jest w stanie zaoferować pracy dla mieszkańców, a tym bardziej nie zagwarantuje pracy wszystkim zamieszkującym Bobolice.

Ciężko jest zaktywizować niewielkiej wielkości gminę typowo rolniczą do działalności poza rolniczej. W związku z tym młodzi mieszkańcy nie zawsze chętnie przejmują gospodarkę prowadzoną latami przez całe rodziny z dziada pradziada.

Widać, że nieliczni tylko są zainteresowani podjęciem działalności rolniczej. Niektórzy mają inne ambicje, kompletnie niezwiązane z uprawą pól, czy hodowlą bydła lub sadownictwem.

Młodzi ludzie coraz chętniej myślą o wyjeździe, o rozwoju w wielu innych dziedzinach zawodowych. Niejednokrotnie dla nich wyjazd do dużego miasta lub wręcz za granicę postrzegany jest, jaką szansa jedyna w swoim rodzaju. Rozwój zawodowy, chęć wykonywanie innych czynności poza polem uprawnym bierze górę.

Ci, którzy pozostają w Bobolicach, najczęściej starają się także rozwijać swoje uprawy. Ku temu są także możliwości głównie w postaci dofinansowań unijnych na rozwój sektora rolniczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

28 Września 2023

Specjalista BHP

B-Service Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Prowadzenie nadzoru bhp na budowie Kompletacja dokumentacji bhp Opracowywanie i opiniowanie ibwr Sprawdzanie dokumentacji pracowniczej Kontrola uprawnień Współpraca z kierownikiem budowy...
Więcej

28 Września 2023

Szef kuchni w Kantynie Pracowniczej

Sodexo Polska Spółka z o. o.

zachodniopomorskie / Stargard

  • Opis stanowiska Zarządzanie podległym zespołem, Przygotowanie posiłków śniadaniowych i obiadowych, Dbanie o porządek i przestrzeganie zasad higieny, Utrzymanie standardów BHP Wymagania Minimum...
Więcej

28 Września 2023

Doradca Klienta

Bank Pocztowy S.A.

zachodniopomorskie / Kołobrzeg

  • Poszukujemy osoby, która: pracowała w sprzedaży produktów bankowych, finansowych lub telekomunikacyjnych (jeśli nie masz doświadczenia, możesz je zdobyć na stanowisku Młodszego Opiekuna...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca