Praca w zachodniopomorskim

Agro przyciąga spragnionych odpoczynku

Tereny województwa zachodniopomorskiego, zwłaszcza te, które nie są zlokalizowane tuż nad samym Bałtykiem, muszą przyciągać turystów innymi walorami. W przypadku miejscowości takich jak Gryfice otoczenie odgrywa bardzo dużą rolę.

Turystyka agro

Ukształtowanie terenu przyjazne wędrówkom pieszym i rowerowym to jeden z elementów rekreacji aktywnej, za którą przepadają mieszkańcy dużych miast poszukujących odpowiednich warunków do uprawiania sportów w warunkach pełnych naturalności. Gryfice dobrze radzą sobie jako baza agroturystyczna. Tutaj warunki do uprawiania sportu i odpoczynku są bardzo dobre. Są tu kąpieliska i stadiony oraz kilka zabytków, które także stanowią atrakcję tego miejsca.

Poszukiwania pracy

Ogólnie znalezienie pracy w Gryficach do najłatwiejszych nie należy. Mieszkańcy niekiedy zniechęceni długi poszukiwaniami popadają w depresję. Dodatkowo przedłużający się stan bezrobocia lub wręcz dziedziczne bezrobocie może wpływać na rozwój patologicznych zachowań, a z tym miasto stara się walczyć, oferując mieszkańcom różnorodne programy aktywizacyjne. Dzięki środkom unijnym część z nich rozpoczęła pracę w sektorze agroturystycznym, otwierając własne ośrodki i gospodarstwa, wykorzystując przy tym potencjał miejsca i przyrody występujący na tym obszarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *