Praca w zachodniopomorskim
pracownik budowlany

Praca za granicą bez języka

Nowe oferty pracy w Cedyni nie pojawiają się codziennie i nie trudno się domyślić, że wielu mieszkańców szuka zatrudnienia poza rodzinną miejscowością. Bliskość zachodniej granicy bardzo ułatwia to zadanie. Jednak warto zadać sobie pytanie: czy bez znajomości języka też można znaleźć pracę w Niemczech? Oczywiście, że tak. Nie brakuje osób, które wyjeżdżają do pracy sezonowej, mimo że mają spore braki językowe.

Co zrobić, by trafić na uczciwego pracodawcę?

  • Znajomości
    Jeżeli mieszkasz w przygranicznej miejscowości i zamierzasz zarabiać za granicą, to najlepiej zacznij od kontaktów ze znajomymi, którzy już mają doświadczenie w tej dziedzinie. Być może są w stanie polecić Cię jakiemuś pracodawcy lub wskazać sprawdzone firmy, które prowadzą rekrutacje.
  • Agencja pracy i portale z ofertami
    Korzystanie z usług certyfikowanych agencji pracy oraz znanych portali rekrutacyjnych da gwarancję legalnego zatrudnienia. Agencje pośredniczą nie tylko w znalezieniu etatu, ale również zakwaterowania. Najwięcej ofert pracy odnotowuje się w takich branżach jak budownictwo, opieka oraz transport. Osoby, które słabo znają niemiecki, mogą z powodzeniem poradzić sobie również na magazynie lub na produkcji.

Niemcy są jednym z najpopularniejszych kierunków migracji zarobkowych Polaków. Wśród pracowników przeważają osoby bez wykształcenia wyższego w średnim wieku.

One comment

  1. Rekomenduję jednak znajomość języka. Trudno odnaleźć się w obcym kraju bez możliwości sprawnego porozumiewania się. Można zrobić chociażby podstawowy kurs online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *