Praca w zachodniopomorskim

Aktywizacja osób niepełnosprawnych

W Dębnie władze stawiają na rozwój swoich mieszkańców. Programy, które są sygnowane wsparciem finansowym z Unii cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów. Jednak gmina dba także o to, aby osoby niepełnosprawne nie zostały wykluczone z rynku pracy. W ramach ogólnopolskiego programu wspierającego osoby niepełnosprawne powyżej 30 roku życia w obrębie aktywizacji zawodowej co jakiś czas trwa nabór na specjalny pakiet szkoleniowy.

W ramach aktywizacji osoby bezrobotne mają możliwość podnieść swoje kompetencje i zwiększyć aktywność zawodową wśród osób niepełnosprawnych. Oprócz wsparcia trenera pracy oraz licznych szkoleń zawodowych uczestnicy mogą liczyć na stypendia szkoleniowe, a także stażowe.

Jest to bardzo ważny projekt, który pokazuje także w skali globalnej, że osoby niepełnosprawne bardzo często pozostają bierne zawodowo ze względu na pewne dysfunkcje, z którymi mierzą się na co dzień, a które absolutnie nie mają wpływu na możliwość wykonywania zawodu i jakość pracy.

Dębno jest niewielką miejscowością, gdzie rynek pracy nie należy do najlepszych w kraju. Dlatego tak ważne jest wszelkiego rodzaju wsparcie aktywizacyjne, który przyczyni się w następstwie do rozwoju lokalnego rynku pracy, a wskaźniki bezrobocia zaczną opadać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *