Praca w zachodniopomorskim

Borne Sulinowo walczy z bezrobociem

Borne Sulinowo to miejscowość, która można powiedzieć powstała niczym Feniks z popiołów. Struktura rynku pracy jest słabo widoczna, aczkolwiek na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się sektor turystyczny, który przoduje w strukturze rynku pracy. Widoczne jest także skumulowanie sił pracy na działalności gospodarcze związane z prowadzeniem niewielkich sklepów lub lokali świadczących usługi różnego rodzaju, w tym gastronomicznych.

Biorąc pod uwagę coraz większe zainteresowanie pod względem turystycznym tą miejscowością w niedalekiej przyszłości może okazać się, że będą potrzebne dodatkowe ręce do pracy przy rozwoju istniejących już działalności. Całkiem realne jest także, że powstaną nowe, tym bardziej, że system aktywizacji zawodowej zakłada dodatkową pulę finansową na założenie nowej działalności gospodarczej. w Jednak gdy działalność rośnie w siłę, potrzebne są i nowe ręce do pracy.

Oprócz powyższego wsparcia okoliczny Urząd Pracy oferuje także mieszkańcom Bornego Sulinowa inne opcje aktywizacji zawodowej związane z udziałem w pozostałych projektach.

Osoby bezrobotne oprócz opcji pozyskania środków finansowych na założenie własnej działalności gospodarczej, mogą skorzystać z kursów i szkoleń, które także finansowane są z ramienia urzędu. Jest spora szansa, że zdobyte umiejętności przyczynią się do szybkiej aktywizacji zawodowej dopasowanej do lokalnej struktury rynku pracy, jeśli nie w samym Bornem, to chociaż w okolicznych miejscowościach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *