Praca w zachodniopomorskim

Dyrektorzy poszukiwani

W Mieszkowicach każda nowa oferta pracy jest zjawiskiem. Oczywiście nie jest tak, że tutejszy rynek pracy nie ma do zaoferowania niczego swoim mieszkańcom. Jednak oferty pracy na stanowiska urzędowe, oświatowy czy bardzo specjalistyczne pojawiają się dość rzadko.

Konkurs

W ubiegłym miesiącu w Mieszkowicach został ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora szkoły i dyrektora przedszkola w Mieszkowicach. Wybór kandydata ma charakter konkursowy w związku z tym, że placówki stanowią własność samorządową, a więc finansowane są z budżetu miasta.

Wymogi

Osoby, które chcą ubiegać się, o któreś ze stanowisk muszą spełnić szereg wymogów wyznaczonych przed miasto. Oprócz oczywistych kwalifikacji tj. ukończenia studiów magisterskich, przygotowania pedagogicznego i kwalifikacji nauczycielskich, są także wymagane: studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą, minimum 5-letni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego, minimum dobra ocena ostatnich pięciu lat pracy, pozytywna ocena ostatniego roku pracy. Kandydat nie może być karany, skazany i aktualnie nie może toczyć się przeciwko niemu postępowanie sądowe czy śledcze. Dodatkowo należy złożyć plik dokumentów potwierdzających powyższe.

Nabór

Do szkoły i do przedszkola potrzebne są dwie różne osoby. Nabór toczy się równolegle na dwa stanowiska. Zakres wymagań formalnych jest bardzo podobny. Na stanowisko dyrektora przedszkola jest nieco bardziej okrojony. Co ciekawe o pracę mogą ubiegać się także obywatele Unii Europejskiej bez konieczności posiadania obywatelstwa polskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *