Praca w zachodniopomorskim

Gryficka rozrywka

W Gryficach głównym dużym pracodawcom jest kompleks rozrywkowy przeznaczony dla całych rodzin. W budynku znajduje się wiele atrakcji, z których chętnie korzystają zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni.

Na miejscu można skorzystać między innymi z restauracji, pubu, kręgielni, kina czy bistro. Przyjezdni mają możliwość zatrzymać się w kompleksie przeznaczonym na bazę hotelową.

Taki kompleks wymaga pracy wielu osób z różnych branż. W związku z tym zapotrzebowanie rynkowe jest przede wszystkim na kucharzy, kelnerów, recepcjonistów, kasjerów i wiele innych osób związanych z branżą gastronomiczno-hotelarsko-rozrywkową.

Jeden duży kompleks to zatrudnienie naprawdę dla bardzo wielu mieszkańców Gryfic. Problem jest wtedy, gdy brakuje wykwalifikowanego personelu do podjęcia pracy na określonym stanowisku. Z ogólnopolskich rankingów wynika, że kucharze i cukiernicy stanowią jedne z najbardziej deficytowych zawodów. W Gryficach inaczej nie jest.

Dzięki programom wsparcia z Urzędy Pracy bezrobotne osoby mają możliwość zdobycia nowych kwalifikacji, które mogą zapewnić im pracę w zupełnie nowym zawodzie. W związku z tym po takich kursach przybyło kilku nowych pracowników na gryfickim rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *