Praca w zachodniopomorskim

Gwiezdne miasto

Międzyzdroje – jedna z najbardziej rozpoznawalnych nadmorskich miejscowości turystycznych. Gmina leży na wyspie Wolin. Międzyzdroje leżą nad samym Morzem Bałtyckim oraz nad Zalewem Szczecińskim.

Obszary zielone

Jest tu piękne wybrzeże, szeroka plaża oraz wysoki klifowy brzeg z jednej strony, a z drugiej tereny lasów Wolińskiego Parku Narodowego. Obszary leśne zajmują znaczną część terenu. Spory odcinek naturalnego środowiska znajduje się pod ochroną, szczególną ochroną, a część stanowią tereny objęte programem Natura 2000.

Gospodarczy boom

Aktywność gospodarcza gminy jest dość spora. Po lekkiej tendencji spadkowej kilka lat temu stopa bezrobocia zmniejsza się. Dominuje tu sektor prywatny. Mieszkańcy żyją głównie z turystyki i najmu kwater. Są tu także wysokiej jakości hotele typu SPA. Mikroprzedsiębiorstwa jednak zdecydowanie rządzą w regionie. Mieszkańcy Międzyzdrojów są grupą bardzo przedsiębiorczą, dlatego też z roku na rok przybywają na rynku nowi właściciele małych biznesów.

Turystyka

Najszybciej od wielu lat rozwija branża turystyczna i gastronomiczna. Jak turysta przyjeżdża wypocząć, to chce też dobrze zjeść. Te dwa elementy są od siebie nieodłączne. Wzrost tej branży nie byłby możliwy w tak dużej skali, jeśli nie ściągaliby tutaj tak tłumnie turyści. Ich zainteresowanie wyznacza trend rozwoju turystki i gastronomi na terenie Międzyzdrojów. Jest to też ulubione miejsce polskich gwiazd, a to już brzmi zobowiązująco. W Międzyzdrojach znajduje się Promenada Gwiazd zwana także Aleją Gwiazd. W 1996 roku odcisnęły tu po raz pierwszy swoje dłonie znani i lubiani artyści polskiej sceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *