Praca w zachodniopomorskim
inspektor BHP

Inspektor BHP – czy to przyszłościowa profesja?

Bezpieczeństwo i higiena pracy mają znaczenie w każdej firmie. Nie bez powodu można zauważyć, że coraz więcej osób myśli o zatrudnieniu w charakterze specjalisty lub inspektora do spraw BHP. Tego typu oferty pracy w Połczynie-Zdroju są adresowane do kandydatów, którzy mają odpowiednie wykształcenie oraz prawo jazdy kat. B. Aby zdobyć kwalifikacje do wykonywania tego zawodu, należy uzyskać tytuł technika BHP lub ukończyć studia podyplomowe. Niezbędna jest znajomość przepisów BHP, przepisów przeciwpożarowych oraz prawa pracy.

Zakres obowiązków

Pracownik do spraw BHP zajmuje się przeprowadzaniem szkoleń okresowych w firmie oraz ocenianiem ryzyka zawodowego. Jego zadaniem jest także udział w postępowaniach powypadkowych oraz kontrolowanie warunków pracy. Tego typu osoba odpowiada za ustalenie przyczyn wypadku, sporządzenie odpowiednich protokołów i rejestrów nieszczęśliwych zdarzeń na terenie zakładu pracy. Na inspektorze BHP spoczywa też obowiązek przygotowania wewnętrznych regulaminów i procedur.

Czy to opłacalny zawód?

Zaostrzenie przepisów BHP, które miało miejsce kilka lat temu sprawiło, że na rynku pracy wzrosło zapotrzebowanie na absolwentów kierunków związanych z inżynierią bezpieczeństwa. Nowością w wielu firmach stało się powstawanie odrębnych działów specjalizujących się w BHP. Jeżeli interesują Cię takie oferty pracy w Połczynie-Zdroju, to musisz wiedzieć, że około 95% inspektorów jest zatrudnionych na umowę o pracę, a mediana płac na tym stanowisku wynosi 4400 złotych brutto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *