Praca w zachodniopomorskim
praca w rolnictwie

Jak sobie radzą rolnicy w Maszewie?

Maszewo jest miastem zlokalizowanym w zachodniopomorskiej Polsce, liczącym ponad trzy tysiące mieszkańców, natomiast w całej gminie skupiające około 8.5 tysiąca osób. Głównym sektorem maszewskiej gospodarki niezmiennie pozostaje rolnictwo, dopiero w dalszej kolejności plasują się handel i usługi.

Niemal 74% gruntów gminy Maszewa to grunty rolne, przy czym średnia wielkość gospodarstwa rolnego kształtuje się w okolicach 13 ha. Kultywowaniu tradycji rolniczych sprzyja fakt, iż w regionie nie zlokalizowano do tej pory żadnego zakładu przemysłowego, a tereny należące do gminy obfitują w walory krajobrazowe. Jest to między innymi doskonałym przyczynkiem do prężnego rozwoju rolnictwa ekologicznego.

Z tego też względu rolnictwo w Maszewie jest sektorem mocno wspieranym przez ośrodki gminne. Organizowane są m.in. szkolenia – ostatnie miało miejsce na początku tego roku i dotyczyło omówienia zmian w formach płatności i składania wniosków o dofinansowania. Maszewscy rolnicy zmagają się obecnie z niekorzystnymi wpływami pogodowymi, gdyż znaczna część pól znajduje się na terenach podmokłych, jednak pracy w tym sektorze nie brakuje.

Aktualnie poszukiwani są laboranci, magazynierzy, handlowcy oraz logistycy i spedytorzy. Praca dotyczy przeprowadzania analiz i przechowywania dokumentacji w przypadku logistyków, handlowcy będą mieć za zadanie poszukiwania odbiorców płodów rolnych i negocjowania warunków umów, natomiast logistycy zajmą się organizacją transportu. Pracodawca oferuje umowę o pracę i wysokie wynagrodzenie, w przypadku spedytorów sięgające nawet 5.5 tysiąca netto. W zamian wymagane jest doświadczenie na podobnych stanowiskach lub w branży rolniczej, wykształcenie średnie, prawo jazdy oraz znajomość obsługi komputera.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *