Praca w zachodniopomorskim
uczciwy pracodawca

Jak sprawdzić, czy pracodawca jest uczciwy?

Każda osoba poszukująca pracy, chciałaby trafić do rzetelnej firmy, w której przestrzegane jest prawo pracy, a menedżerowie szanują pracownika. W jaki sposób uchronić się przed nieuczciwym pracodawcą? Bezrobotni, którzy wertują oferty pracy w Drawnie po pierwsze, powinni przyjrzeć się dobrze ogłoszeniom rekrutacyjnym. Uczciwy pracodawca powinien jasno określić zakres obowiązków i formę zatrudnienia. Liczy się również postawa rekrutera w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli jest mowa o systemie prowizyjnym lub premiowym, to koniecznie musimy dopytać o zasady naliczania dodatkowego wynagrodzenia, aby w przyszłości uniknąć rozczarowania. W niedużych miejscowościach, gdzie dominują małe firmy, często można spotkać się z tym, że pracodawcy chcą płacić „pod stołem” lub zwlekają z podpisaniem umowy.

Jeżeli chcesz pracować w rzetelnym przedsiębiorstwie, to sprawdź, czy firma nie ma zadłużenia, ani czy nie jest w stanie upadłości. Kolejnym krokiem może być zapoznanie się z opiniami na temat danego pracodawcy w mediach społecznościowych i na portalach związanych z karierą, choć oczywiście do komentarzy byłych pracowników należy odnosić się z dystansem.

Szukając pracy w Drawnie, warto też zasięgnąć języka wśród znajomych, zwłaszcza tych, którzy są związani z branżą, która nas interesuje. W końcu w niewielkich miejscowościach informacje rozchodzą się drogą pantoflową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *