Praca w zachodniopomorskim
obowiązki inspektora weterynaryjnego

Jakie obowiązki ciążą na inspektorze weterynaryjnym?

Absolwenci takich kierunków, jak medycyna weterynaryjna czy technologia żywności, mogą zainteresować się ofertą pracy w Gryficach dla inspektora weterynaryjnego. Do zakresu obowiązków inspektora weterynaryjnego zalicza się przeprowadzanie kontroli podmiotów, które specjalizują się w produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego. Osoba zatrudniona w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii, sprawuje również nadzór nad powstawaniem, przechowywaniem oraz wprowadzaniem do obrotu ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego. Inspektor weterynaryjny zajmuje się kontrolowaniem gospodarstw, które wprowadzają do obrotu surowe mleko, a także koordynowaniem spraw mających związek z systemem wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach.

Tego rodzaju praca w Gryficach z pewnością jest bardzo odpowiedzialna i wymaga dużej skrupulatności, chociażby przy prowadzeniu dokumentacji. Liczy się także znajomość odpowiednich przepisów prawnych, bo w końcu chodzi o kontrolę wymogów weterynaryjnych. Praca odbywa się głównie w biurze, ale w grę wchodzą też wyjazdy terenowe.

Warunkiem aplikowania na stanowisko inspektora weterynaryjnego, poza posiadaniem kierunkowego wykształcenia i doświadczenia zawodowego, pozostaje prawo jazdy kategorii B. oraz niekaralność. Pracodawca zatrudnia osoby, które mają polskie obywatelstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *