Praca w zachodniopomorskim

Jakoś sobie radzi

Powiat gryficki znajduje się w pierwszej dziesiątce wśród powiatów z najniższym bezrobociem w województwie zachodniopomorskim. Liczba osób bezrobotnych maleje z miesiąca na miesiąc. Programy aktywizacyjne zaplanowane na kilka lat i wdrażane sukcesywnie również od kilku lat powoli zaczynają przynosić efekty.

Gospodarka

Nadal wśród osób pozostających bez pracy najwięcej jest kobiet. Statystyki zawsze nieco skaczą w górę w sezonie letnim, gdzie pracy przybywa i więcej osób zostaje chwilowo zatrudnionych. Gryfice to przede wszystkim rolniczo-turystyczny region. Dopóki funkcjonowały tu cukrownia i elewatory zbożowe mieszkańcom wiodło się nieco lepiej. Teraz produkuje się tu wanny, brodziki, kabiny prysznicowe, wyroby papiernicze i higieniczne. Jest wiele małych biznesów, działających głównie w sezonie letnim. Dobrze rozwinięty jest sektor transportowy.

Ktoś lepiej, ktoś gorzej

Na zatrudnienie w Gryficach najbardziej mogą liczyć osoby będące z zawodu planistami produkcyjnymi oraz kontrolerami procesów metalurgicznych. Te dwa zawody zajmują szczyt piramidy zapotrzebowania gryfickiego rynku pracy. Jest jeszcze szereg innych, w których wakaty także czekają na chętnych do podjęcia pracy kandydatów. Zatrudnienie z pewnością znajdą chętni do pracy jako: pośrednik pracy, pracownik usług, projektanci aplikacji, pracownicy do spraw finansowych, kontrolerzy procesów przemysłowych, handlowcy, operatorzy wózków jezdniowych, projektanci i administratorzy baz danych, lektorzy językowi, administratorzy systemów komputerowych, weterynarze i wiele innych związanych z przeróżnymi branżami. Najgorzej ze znalezieniem pracy będą miały osoby parające się rękodzielnictwem, sadownicy, hodowcy zwierząt i górnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *