Praca w zachodniopomorskim

Jest akcja, jest reakcja na program

Kompleksowe wsparcie osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo oraz poszukujących pracy w Mieszkowicach to nowy program dla tych, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na lokalnym rynku pracy. Wsparciem objęci są mieszkańcy Mieszkowic, którzy poszukują pracy i wciąż pozostają bezrobotni pomimo starań.

Program ma ich wspomóc w aktywnym poszukiwaniu zatrudnienia, a także podnieść ich kwalifikacje zawodowe. Uczestnicy otrzymują kompleksowa pomoc w postaci poradnictwa zawodowego w zakresie planowania kariery zawodowej. W ten zakres wchodzi także podnoszenie kompetencji i kwalifikacji zawodowych.

Pośrednictwo pracy to także jeden z elementów projektu wsparcia bezrobotnych z obszaru Mieszkowic. Dodatkowy punkt to nabywanie i/lub uzupełnienie doświadczenia zawodowego. Oprócz doświadczenia zawodowego można zdobyć praktyczne umiejętności w określonym zawodzie, a także zdobyć 3 miesięczny staż  wraz ze stypendium stażowym wynoszącym 1700 zł na rękę miesięcznie.

Tego rodzaju projekty i programy to często jedyny element wsparcia, który rzeczywiście pomaga osobom nieaktywnym zawodowo odnaleźć się na lokalnym rynku pracy. Dlatego też wszelkiego rodzaju akcje aktywizacyjne, spotykają się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Mieszkowic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *