Praca w zachodniopomorskim
kariera programisty

Kariera programisty

Rozwój nowych technologii sprawił, że sektor IT boryka się z dużymi brakami kadrowymi. Kandydaci zainteresowani zarabianiem na programowaniu, znajdą bez trudu  oferty pracy w Koszalinie. Pracodawcy poszukują między innymi Android Developerów i iOS Developerów.

Jak zacząć naukę programowania?

Wiele osób, i to nie tylko młodzieży, która stoi przed wyborem kierunku kształcenia, zastanawia się, od czego najlepiej rozpocząć przygodę z programowaniem. Dróg jest wiele. Najczęściej programistami zostają absolwenci studiów technicznych, takich jak informatyka czy matematyka, ale nie w każdym przypadku jest to konieczne. Dużo zależy od tego, z jakich technologii programista będzie korzystał, a obecnie wiele osób przekwalifikowuje się w kierunku IT. Najpopularniejszym sposobem, by rozpocząć naukę programowania, są kursy stacjonarne oraz internetowe. Uznaniem cieszą się także bootcampy, gdzie edukacja odbywa się pod opieką trenera-mentora.

Jakie kompetencje powinien posiadać programista?

Jeżeli zamierzasz aplikować na oferty pracy dla programistów w Koszalinie, to sprawdź, czy poza umiejętnościami technicznymi, masz odpowiednie kompetencje miękkie. Jakie cechy liczą się  w tym zawodzie?

  • Programista pracuje w dynamicznym środowisku, więc niezbędne jest nastawienie na rozwój.
  • Konieczna jest kreatywność, samodzielność i cierpliwość.
  • W tego typu pracy sprawdzają się osoby, które mają zdolności analitycznego myślenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *