Praca w zachodniopomorskim
straż graniczna

Kariera w straży granicznej

Jak dostać się do straży granicznej?

Mieszkańcy Tychowa, którzy nie znajdują dla siebie interesujących ofert pracy, mogą rozważyć przyjecie się do służby w straży granicznej. Oczywiście nie każdy jest w stanie sprawdzić się jako  funkcjonariusz straży granicznej, a lista wymagań jest długa. Należy do nich m.in.: niekaralność, nieposzlakowana opinia, uregulowany stosunek do służby wojskowej i minimum średnie wykształcenie.

Do rekrutacji mogą przystąpić osoby między 18 a 35 rokiem życia. Niezbędny jest dobry stan zdrowia – w końcu kandydaci przechodzą testy sprawnościowe. Weryfikowana jest również znajomość języków obcych. Poza tym osoby zainteresowane pracą w straży granicznej, muszą zdać test z wiedzy ogólnej i zrobić dobre wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej.

Obowiązki

Za co odpowiada straż graniczna? Jej zadaniem jest m.in. kontrola ruchu granicznego, wydawanie wiz, nadzór nad eksploatacją polskich obszarów morskich i utrzymywanie znaków granicznych na lądzie. Ponadto strażnicy zapobiegają transportowaniu przez granicę odpadów i szkodliwych substancji chemicznych, narkotyków, materiałów wybuchowych i broni. Wbrew pozorom w tym fachu jest również dużo papierkowej roboty.

Służby mundurowe

Jeśli oferty pracy w Tychowie nie odpowiadają Twoim aspiracjom, pomyśl o karierze w służbach mundurowych. Osoby odporne na stres, energiczne i wysportowane mogą próbować swoich sił również w policji lub w straży pożarnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *