Praca w zachodniopomorskim
zmiana kwalifikacji zawodowych

Kiedy należy myśleć o zmianie kwalifikacji zawodowych?

Wielu mieszkańców Golczewa utrzymuje się z pracy w rolnictwie. Oczywiście można i tutaj znaleźć alternatywne źródła dochodu, ale często wymaga to przebranżowienia się. Zastanawiacie się, który moment okaże się najlepszy na zmianę kwalifikacji zawodowych? Niektórzy takie posunięcie motywują brakiem perspektyw na dobrze płatną pracę w swoim zawodzie. Warto zajrzeć do barometru zawodów lub zapoznać się z prognozami dla rynku pracy. Obowiązkowym punktem powinno być także zaznajomienie się z ofertą kursów i szkoleń prowadzonych przez urzędy pracy.

Niektórzy bezrobotni z Golczewa zmieniają zawód, bo chcą więcej zarabiać lub po prostu uznali, że minęli się z powołaniem. Inni rezygnują z wykonywania dotychczasowej pracy, ponieważ pogorszył się ich stan zdrowia. Bywa, że powodem zmiany kwalifikacji jest ocena swoich kompetencji miękkich. Nie każdy sprawdza się w pracy wymagającej ciągłego kontaktu z ludźmi lub pod presją czasu.

Wielu kandydatów do pracy w Golczewie postanawia zmienić profil zawodowy, ponieważ czują, że na dotychczasowym stanowisku nie są w stanie wykorzystać swojego potencjału. Trzeba też mieć na uwadze, że potrzeba przebranżawiania się jest podyktowana również automatyzacją produkcji i komputeryzacją – w końcu przez to, zarówno powstaje, jak i ginie wiele zawodów. Zmiana profesji wiąże się oczywiście z podjęciem nauki, a jeśli dopiero startujemy w danej branży, to być może na początku będzie trzeba obniżyć oczekiwania finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *