Praca w zachodniopomorskim
programista

Kto może zostać programistą?

Sektor IT szybko się rozwija, ale wciąż brakuje tu wykwalifikowanych kadr. Deficyt pracowników sprawia, że mogą oni starać się o atrakcyjne warunki zatrudnienia. Oferty pracy w Świnoujściu znajdą m.in. programiści. Do najpopularniejszych języków programowani zalicza się dzisiaj m.in. JavaScript, C++, SQL, PHP oraz Python.

Kto ma szanse na karierę na takim stanowisku? Od czego rozpocząć kształcenie w tym kierunku?

Wykształcenie – wielu pracodawców wymaga dyplomu studiów informatycznych, ale nie zawsze jest to obowiązkowe. Obecnie można szkolić się na specjalistycznych kursach, zapisać się na warsztaty,  uczyć się on-line lub samodzielnie.

Umiejętności – za podstawy uznaje się m.in. administrowanie systemami Windows i Unix oraz znajomość SQL i zagadnień sieciowych. To oczywiście nie wszystko, ale wymagania są uzależnione od tego, z jakiej technologii korzysta programista. Dość oczywistą kwestią jest fakt, że pracownicy sektora IT, powinni dobrze posługiwać się językiem angielskim – przynajmniej na tyle, by swobodnie czytać dokumentację techniczną.

Kompetencje miękkie – tutaj ogromne znaczenie ma analityczne myślenie, cierpliwość, kreatywność oraz spostrzegawczość. Jeżeli aplikujesz na oferty pracy dla programistów, to z pewnością wiesz, że to fach, w którym trzeba stale się dokształcać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *