Praca w zachodniopomorskim

Mydło kluczem do sukcesu

Gdy jednym wydaje się, że podążanie za własną pasją jest wymysłem, inni realizują je na przekór wszystkiemu. Tak było z dwiema mieszkankami Kamienia Pomorskiego, które postanowiły postawić wszystko na jedną kartę.

Jednego wieczoru zapadła decyzja o rozkręceniu własnego biznesu na terenie Kamienia Pomorskiego. Okazało się w międzyczasie, że trwa nabór wniosków o dotację na założenie własnej firmy. Biznesplan powstał szybko i spotkał się z dużym zainteresowaniem. Obie panie – siostry – rzuciły studia i podążyły za marzeniami.

Początki biznesu nie były łatwe, jednak ogromny wysiłek i nieprzespane noce przyniosły sukces. Naturalne mydła produkowane przez mieszkanki Kamienia Pomorskiego produkowane są ręcznie z dbałością o dobór składników i nigdy w ilościach hurtowych. To sprawia, że oprócz bycia eko, klienci czują podejście indywidualne.

Produkty przygotowywane są w zasadzie niemal domowych warunkach. Dystrybucja odbywa się głównie drogą wysyłkową. Klientela dopisuje, pomimo nie najniższych cen. Paniom udało się także podbić rynki zagraniczne, gdzie produkty ekologiczne są niemal trzy krotnie wyższe, niż te powstałe w Kamieniu Pomorskim.

Biznes ekologiczny jest świetnym przykładem, że warto realizować swoje marzenia i jednocześnie wykorzystywać dostępne środki wsparcia, które dostępne są w ramach aktywizacji zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *