Praca w zachodniopomorskim
nowe miejsca pracy

Nowe miejsca pracy w Łobzie już niedługo!

Łobez jest miastem północno-zachodniej Polski, liczącym nieco ponad 10 tysięcy mieszkańców. Miasto słynie z licznych zabytków, kultywowania tradycji sportowych oraz organizowania cyklicznych imprez kulturalnych. Ponad 60% mieszkańców Łobza jest w wieku produkcyjnym, natomiast ponad dwa tysiące mieszkańców powiatu łobeskiego posiada status osoby bezrobotnej. Co ciekawe bezrobotnych mężczyzn jest nieco więcej niż kobiet – wbrew powszechnie utrzymującym się tendencjom w odniesieniu do statystyk krajowych. Niestety niezbyt zadowalającym jest fakt, iż w porównaniu z początkiem roku liczba bezrobotnych zwiększyła się aż o 100%.

Nie ma się jednak czym martwić – już niedługo w Łobzie powstaną nowe miejsca pracy. Z pewnością staną się one efektywnym sposobem walki z bezrobociem i sukcesywnego zmniejszania jego wskaźnika. Na konferencji w Urzędzie Miejskim w Łobzie, na której obecni byli między innymi marszałek województwa zachodniopomorskiego i burmistrz, ogłoszono tworzenie nowego zakładu produkcyjnego na terenie gminy.

Nowo powstająca firma ma być w pełni gotowa we wrześniu przyszłego roku i będzie zajmować się produkcją szeroko pojętej odzieży roboczej. Zakład produkcyjny będzie w stanie uruchomić około setki nowych miejsc pracy i można się spodziewać, że zakres kompetencji poszukiwanych pracowników będzie szeroki.

Prawdopodobnie potrzebne będą nie tylko szwaczki, ale również pracownicy obsługujący maszyny, kontrolujący jakość czy asystujący przy procesie produkcyjnym. Szanse na znalezienie pracy zdobędzie więc sporo osób. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w kwocie niemal 4 milionów złotych na zakup działki oraz wszelkich niezbędnych maszyn specjalistycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *