Praca w zachodniopomorskim
pracownik gospodarczy praca

Obowiązki pracownika gospodarczego

Biały Bór to malownicza miejscowość, w której wiele osób czerpie zyski z turystyki i agroturystyki. Jesienią i zimą zdecydowanie ciężej tutaj zdobyć dochody na przyzwoitym poziomie. Osoby, które chcą mieć pewną pracę w Białym Borze, powinny szlifować konkretne umiejętności, gdyż na fachowców zawsze będzie zapotrzebowanie.

Niedawno pojawiło się ogłoszenie rekrutacyjne dla pracownika gospodarczego. Czego wymaga się od pracownika zatrudnionego na takim stanowisku? Pracownik gospodarczy odpowiada za utrzymanie porządku i dobrego stanu technicznego wyposażenia danego budynku. Przykładowe obowiązki pracownika gospodarczego to zabezpieczenia mienia przed kradzieżą, zgłaszanie bądź usuwanie usterek i awarii na terenie obiektu, prace porządkowe takie jak m.in. mycie okien. Zdarza się, że pracownik gospodarczy zajmuje się też pielęgnacją nasadzeń i utrzymaniem czystości parkingu. Głównym zadaniem osoby zatrudnionej na takim stanowisku pozostają drobne naprawy oraz dbanie o porządek. Na pracowniku gospodarczym ciąży też obowiązek zabezpieczenia obiektu w zakresie BHP i ochrony przeciwpożarowej.

Tego typu praca w Białym Borze to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla mężczyzny, który jest „złotą rączką” i ceni sobie stabilne warunki zatrudnienia. Płace na takich stanowiskach bywają nieadekwatne do odpowiedzialności. Pracownik gospodarczy często pełni w firmie również rolę kuriera lub portiera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *