Praca w zachodniopomorskim
praca dla farmaceutów

Oferty pracy dla farmaceutów

Z pewnością praca farmaceuty jest bardzo potrzebna i dlatego zawód ten można uznać za przyszłościowy. Aby zdobyć niezbędne kwalifikacje, należy ukończyć kierunkowe studia, które nie należą do najłatwiejszych. W niektórych przypadkach od kandydatów wymaga się również znajomości języków obcych.

Jakie kompetencje są ważne w zawodzie farmaceuty?

Kluczowa jest dokładność, skrupulatność, logiczne myślenie i łatwość nawiązywania kontaktów. Poza tym zatrudnienie w aptece w Wałczu wymaga dobrego stanu zdrowia i wzroku. Niestety to głównie praca stojąca. Farmaceuci są zatem narażeni na urazy kręgosłupa oraz choroby kończyn dolnych. Trzeba też mieć na uwadze, że praca odbywa się przede wszystkim w systemie zmianowym. Dzisiaj najczęściej rekrutują sieciowe apteki, które mają do zaoferowania nie tylko stabilne zatrudnienie, ale też szkolenia i pakiet socjalny.

Szerokie możliwości

Absolwenci farmacji szukają etatów nie tylko w aptekach. Osoby, które cenią pracę indywidualną i mają zamiłowanie do nauki, odnajdą się w laboratoriach. Ponadto rekrutują również hurtownie oraz firmy farmaceutyczne.  Kandydaci, którzy wolą pracę z ludźmi mogą śmiało myśleć o karierze handlowca.

Ofert pracy w Wałczu dla farmaceutów nie brakuje, ale osoby zainteresowane takim stanowiskiem muszą być świadome, że rozpiętość zarobków jest spora. Początkujący pracownik nie zarobi tyle, co kierownik apteki  lub osoba zatrudniona przez wielki koncern farmaceutyczny jako szef działu produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *