Praca w zachodniopomorskim
pierwszy dzień nowej pracy

Pierwszy dzień w nowej pracy – jak się zachować?

Cieszysz się, bo otrzymałeś upragniony etat, ale nowa praca niesie również trochę stresu. Dla większości pracowników najcięższe są pierwsze dni, kiedy nikogo nie znają i dopiero wdrażają się w obowiązki. Poniżej znajdziesz uniwersalne wskazówki, które pomogą przetrwać pierwsze dni w nowej pracy w Międzyzdrojach:

  • Bądź wypoczęty

Zwykle pierwszy dzień w nowej firmie bywa bardzo napięty, ponieważ pracownik ma do przyswojenia wiele informacji, poczynając od imion kolegów, a kończąc na obsłudze nieznanych dotąd programów komputerowych.

  • Dobrze się prezentuj

Jeśli rozpoczynasz nową pracę, to koniecznie musisz dowiedzieć się, czy w firmie obowiązuje dress code. Rozpoczęcie pracy od wpadki może pozbawić nas pewności siebie.

  • Poznaj zasady panujące w firmie

Najlepiej od samego początku rozwijać relacje z kolegami. Nie wstydź się zadawać pytań dotyczących spraw organizacyjnych dotyczących np. tego, czy można wychodzić na lunch poza biurem, jak wyglądają przerwy itd.

Najlepiej, żebyś zachowywał się naturalnie. Jeśli nowi znajomi zaproszą Cię na obiad, to oczywiście przyjmij propozycję. Poza tym warto poszukać kolegów na portalach społecznościowych. To, co istotne w przypadku nowych znajomości, to unikanie plotek – jeśli nie masz dobrego zdania o poprzednim pracodawcy, to lepiej wstrzymaj się z opowieściami na jego temat. Bezpieczniej nie ujawniać też od razu zbyt wielu szczegółów z życia prywatnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *